Neděle, 23 04 2017

Poslední aktualizace:21.04 11:25

(Kvazi)demokratická období výzkumu veřejného mínění před rokem 1989

2006/1

Článek stručně popisuje počátky výzkumu veřejného mínění v českých zemích v poválečné éře a další vývoj v období Pražského jara, které znamenalo oficiální návrat k provádění výzkumu veřejného mínění po vynucené pauze. Informace a fakta jsou vedle samotných závěrečných zpráv z výzkumů čerpány z publikací Čeňka Adamce a Josefa Bečváře,...

Článek stručně popisuje počátky výzkumu veřejného mínění v českých zemích v poválečné éře a další vývoj v období Pražského jara, které znamenalo oficiální návrat k provádění výzkumu veřejného mínění po vynucené pauze. Informace a fakta jsou vedle samotných závěrečných zpráv z výzkumů čerpány z publikací Čeňka Adamce a Josefa Bečváře, kteří v institucích pro výzkum veřejného mínění v popisovaných etapách pracovali.

Termín „demokratická období“ neodkazuje ke společensko politickému uspořádání v popisovaných etapách, ale ke konkrétním podmínkám provádění výzkumu veřejného mínění. V obou případech měli výzkumníci působící ve formálních institucích pro výzkum veřejného mínění větší, svobodnější prostor pro svou práci, než by se dalo, vzhledem ke složení vládnoucí garnitury a jejím otevřeným či skrývaným politickým cílům, očekávat.

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner