Čtvrtek, 30 03 2017

Poslední aktualizace:28.03 11:06

Instituce a politici

Názor veřejnosti na roli církví ve společnosti a na navrácení církevního majetku - září 2012

Martin Ďurďovič Úterý, 23 Říjen 2012

Do svého zářijového šetření CVVM zařadilo otázku zjišťující názor na roli církví ve společnosti a širší blok otázek týkajících se tématu navrácení církevního majetku. Předkládaná obsáhlejší tisková zpráva na jednu stranu přináší obecnou informaci o tom, nakolik se občané zajímají o problematiku navrácení církevního majetku a do jaké míry souhlasí se současným návrhem na majetkové vyrovnání s církvemi. Na druhou stranu podrobněji analyzuje, jaký by podle názoru veřejnosti měl být rozsah tohoto vyrovnání, a detailně sleduje, jaká stanoviska občané zaujímají k jednotlivým důležitým aspektům, jež debata o církevních restitucích doposud přinesla. Výzkum zjistil, že Češi církve považují za potřebné hlavně pro poskytování duchovní opory lidem a pro vykonávání charitativní činnosti. Se současným návrhem na majetkové vyrovnání s církvemi ale souhlasí jen asi šestina veřejnosti.

 

Důvěra některým institucím veřejného života – září 2012

Martin Buchtík Úterý, 23 Říjen 2012

Součástí zářijového šetření veřejného mínění CVVM byla otázka zjišťující důvěru občanů ve vybrané společenské instituce: armádu, policii, soudy, rádio, televizi, tisk, neziskové organizace, banky, odbory a církve. Právě u důvěry v církve došlo k poklesu důvěry na 20 %, přičemž důvěra se dlouhobě pohybuje okolo 30 % (v březnu 2012 29 %).

 

Důvěra stranickým představitelům

Daniel Kunštát Středa, 26 Září 2012

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., v zářijovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům.  Předložený seznam tentokrát obsahoval jména devětadvaceti čelných představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR.

 

Důvěra ústavním institucím v září 2012

Daniel Kunštát Pátek, 21 Září 2012

V rámci šetření Centra pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., byla v září 2012 respondentům položena pravidelná otázka, zda důvěřují jednotlivým ústavním institucím. Do výzkumu byly tradičně zařazeny obě komory Parlamentu ČR, vláda, prezident, krajská zastupitelstva a obecní zastupitelstva.

 

Hodnocení krajských samospráv – červen 2012

Martin Ďurďovič Středa, 04 Červenec 2012

Do svého červnového šetření CVVM zařadilo téma hodnocení činnosti krajských samospráv. Zjišťováno bylo, jak jsou občané spokojeni s činností Rady kraje během posledního volebního období, zda se cítí být dostatečně informováni o tom, co se děje v jejich kraji, a také názor občanů na to, jak krajská samospráva řeší problémy v různých oblastech veřejného života.

 

Důvěra vrcholným politikům

Daniel Kunštát Pátek, 29 Červen 2012

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. v červnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným vrcholným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména devětadvaceti čelných ústavních činitelů. Do výzkumu byli zařazeni prezident, vedení Senátu, předsedkyně Poslanecké sněmovny, členové vlády, předsedové parlamentních politických stran, nejvyšší státní zástupce a předseda Ústavního soudu.

 

Hodnocení činnosti politických stran a vybraných institucí – červen 2012

Jan Červenka Čtvrtek, 28 Červen 2012

V červnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí. Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka.

 

Důvěra ústavním institucím v červnu 2012

Daniel Kunštát Pondělí, 25 Červen 2012

V rámci šetření Centra pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., byla v červnu 2012 respondentům položena pravidelná otázka, zda důvěřují jednotlivým ústavním institucím. Do výzkumu byly tradičně zařazeny obě komory Parlamentu ČR, vláda, prezident, krajská zastupitelstva a obecní zastupitelstva.

 

Hodnocení činnosti ministerstev – květen 2012

Jan Červenka Čtvrtek, 07 Červen 2012

V květnu 2012 byla do pravidelného výzkumu Naše společnost zařazena otázka, ve které respondenti na škále odpovídající školnímu známkování hodnotili působení jednotlivých ministerstev a Úřadu vlády v uplynulých dvanácti měsících.

 

Důvěra stranickým představitelům

Daniel Kunštát Středa, 30 Květen 2012

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., v květnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům.  Předložený seznam tentokrát obsahoval jména čtyřiatřiceti čelných představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR.

 

Strana 10 z 32

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner