Čtvrtek, 30 03 2017

Poslední aktualizace:28.03 11:06

Instituce a politici

Důvěra vybraným politikům

Daniel Kunštát Úterý, 01 Říjen 2013

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., v zářijovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména dvaatřiceti čelných ústavních a stranických činitelů.

 

Důvěra ústavním institucím a spokojenost s politickou situací v září 2013

Daniel Kunštát Pátek, 27 Září 2013

V rámci šetření Centra pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., byla v září 2013 respondentům položena pravidelná otázka, zda důvěřují jednotlivým ústavním institucím. Do výzkumu byly zařazeny horní komora Parlamentu ČR, prezident, vláda, krajská zastupitelstva a obecní zastupitelstva, starostové a hejtmani.

 

Hodnocení činnosti politických stran a vybraných institucí – červen 2013

Martin Ďurďovič Pondělí, 08 Červenec 2013

V červnovém šetření CVVM známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí.  Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka.

 

Důvěra ústavním institucím a spokojenost s politickou situací v červnu 2013

Daniel Kunštát Středa, 26 Červen 2013

V rámci šetření Centra pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., byla v červnu 2013 respondentům položena pravidelná otázka, zda důvěřují jednotlivým ústavním institucím. Do výzkumu byly zařazeny obě komory Parlamentu ČR, prezident, vláda, krajská zastupitelstva a obecní zastupitelstva, starostové a hejtmani.

 

Hodnocení činnosti ministerstev – květen 2013

Jan Červenka Středa, 05 Červen 2013

V květnu 2013 byla do pravidelného výzkumu Naše společnost zařazena otázka, ve které respondenti na škále odpovídající školnímu známkování hodnotili působení jednotlivých ministerstev a Úřadu vlády v uplynulých dvanácti měsících.

 

Důvěra stranickým představitelům

Daniel Kunštát Středa, 22 Květen 2013

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., v dubnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména třiceti čelných představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR.

 

Důvěra ústavním institucím a spokojenost s politickou situací v dubnu 2013

Daniel Kunštát Pondělí, 29 Duben 2013

V rámci šetření Centra pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., byla v dubnu 2013 respondentům položena pravidelná otázka, zda důvěřují jednotlivým ústavním institucím. Do výzkumu byly zařazeny obě komory Parlamentu ČR, prezident, vláda, krajská zastupitelstva a obecní zastupitelstva, starostové a hejtmani.

 

Hodnocení působení Václava Klause v prezidentském úřadě

Daniel Kunštát Pondělí, 15 Duben 2013

Ve svém březnovém šetření se Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., zaměřilo na hodnocení činnosti Václava Klause v prezidentském úřadě. Mínění obyvatel o působení minulého prezidenta bylo v pravidelných výzkumech Naše společnost zjišťováno od roku 2004.

 

Důvěra vrcholným politikům

Daniel Kunštát Pátek, 05 Duben 2013

CVVM Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. v březnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným vrcholným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména čtyřiadvaceti čelných ústavních činitelů. Do výzkumu byli zařazeni prezident, předseda Senátu, předsedkyně Poslanecké sněmovny, členové vlády, předsedové parlamentních politických stran, nejvyšší státní zástupce a předseda Ústavního soudu.

 

Občané o ústavních pravomocích prezidenta - březen 2013

Martin Ďurďovič Čtvrtek, 04 Duben 2013

CVVM v březnovém šetření zjišťovalo, jaký je postoj občanů k ústavním pravomocím prezidenta republiky. Tématem otázek byl jak obecný názor na rozsah ústavních pravomocí prezidenta, tak názory na některé konkrétní pravomoci, jakými jsou udělování amnestie či milosti nebo zmírňování trestu, zastavování soudního řízení, rozpuštění poslanecké sněmovny, používání práva veta, jmenování bankovní rady České národní banky a jmenování soudců Ústavního soudu. Uplatňování pravomoci udělit amnestii či milost nebo zmírnění trestu by na samostatném uvážení prezidenta ponechalo 23 % procent respondentů, což je o 21 procentních bodů méně než v lednu 2012.

 

Strana 8 z 32

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner