Středa, 26 04 2017

Poslední aktualizace:26.04 14:40

Důvěra vrcholným politikům

CVVM Sociologického ústavu AV ČR zjišťovalo v říjnovém šetření, zda dotázaní důvěřují vybraným ústavním činitelům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména 25 politiků (všichni členové vlády, prezident, předsedové Senátu a Poslanecké sněmovny, předsedové parlamentních stran a eurokomisař Špidla).

Mezi našimi vrcholnými politiky je jako nejdůvěryhodnější hodnocen prezident Václav Klaus, jemuž vyjádřily důvěru bezmála dvě třetiny oslovených (65 %). Podporou zhruba poloviny respondentů disponují Jiří Paroubek (49 %) a ministr Vítězslav Jandák (51 %). Více než dvě pětiny oslovených vyjádřily důvěru ministryni Buzkové (42 %) a přibližně třetina ministrům Sobotkovi a Škromachovi (35 resp. 32 %).

V porovnání s výsledky z května (resp. září) 2005 výrazněji narostl počet důvěřujících zejména v případě ministryně Buzkové (+8 %ních bodů), ministrů Škromacha (+8) a Bublana (+6), předsedy KDU-ČSL Kalouska (+4) a předsedy KSČM V. Filipa (+5). Významnější pokles důvěry byl naopak zaznamenán u premiéra Paroubka a předsedy ODS Topolánka (shodně -4), ministra Sobotky (-5) a předsedy Poslanecké sněmovny Zaorálka (rovněž -6).

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner