Středa, 26 04 2017

Poslední aktualizace:26.04 14:40

Popularita politiků

Na čele žebříčku popularity je přes 4 procentní pokles nadále Stanislav Gross (62 % důvěřujících). Za ním se umístili prezident Václav Klaus a bývalý prezident Václav Havel (oba 55 %), 50% důvěře se těší ještě Petra Buzková.

V porovnání s výsledky z dubna 2003 výrazně narostl počet důvěřujících v případě ministrů Ambrozka a Mlynáře. Významnější pokles důvěry byl naopak zaznamenán u ministra Škromacha, premiéra Špidly, předsedy ODS Topolánka, předsedy Senátu Pitharta, prezidenta Klause a ministra Dostála.

Při porovnání počáteční a současné důvěry k ministrům Špidlovy vlády je zřejmé že, výrazně klesla důvěryhodnost premiéra i ministrů, u nichž došlo během doby k jejich výměně. Zjevný pokles nastal i u ministrů vnitra, zdravotnictví a kultury. Na druhé straně důvěra výrazně narostla na pozicích ministra životního prostředí a financí, viditelně důvěryhodněji nyní lidé vnímají také ministry dopravy, zemědělství, ministerstva pro místní rozvoj, pro informační technologie i místopředsedu pro vědu a výzkum. Stabilní důvěru vykazuje ministryně školství a ministr zahraničí.

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner