Pondělí, 24 04 2017

Poslední aktualizace:24.04 16:46

Ostatní - Různé

Hodnocení životních podmínek v místě bydliště – duben 2012

Gabriela Šamanová Pátek, 25 Květen 2012

V dubnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění vyjadřovali oslovení občané spokojenost s životem v místě svého bydliště obecně a dále s vybranými životními podmínkami ve svém bydlišti.

 

Názor na Akademii věd České republiky a její financování

Martin Ďurďovič Středa, 29 Únor 2012

Ve svém lednovém šetření CVVM položilo otázky týkající se hodnocení činnosti Akademie věd České republiky. Zjišťována byla důvěra v tuto instituci, představa veřejnosti o náplni její práce, názor na užitečnost Akademie věd i na kvalitu vědecké činnosti, která se zde realizuje, a to jak v měřítku české, tak celosvětové úrovně vědy. Zajímal nás rovněž názor veřejnosti na financování této instituce ze státního rozpočtu.

 

Názory veřejnosti na financování vědy – leden 2012

Gabriela Šamanová Středa, 29 Únor 2012

V lednovém šetření se Centrum pro výzkum veřejného mínění věnovalo vědě a výzkumu. Jednou z oblastí zájmu bylo financování vědy. Lidé byli požádáni, aby se vyjádřili nejen k přidělování prostředků obecně, ale také k financování jednotlivých vědních oblastí reprezentovaných tzv. základním a aplikovaným výzkumem.

 

Názory občanů na úroveň české vědy a vybrané podmínky pro její fungování

Paulína Tabery Úterý, 28 Únor 2012

V lednu 2012 byl do pravidelného výzkumu Naše společnost zařazen blok otázek týkající se vědy. V této tiskové zprávě jsou představeny názory občanů na srovnatelnost české vědy ve světovém měřítku a na některé z podmínek, které má věda v České republice pro své fungování.

 

Výsledky a prezentace české vědy z pohledu veřejnosti

Jiří Vinopal Úterý, 28 Únor 2012

Součástí lednového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., byl blok otázek mapující názory veřejnosti na vybraná témata týkající se oblasti vědy a výzkumu v České republice. Tato tisková zpráva přináší informace o zájmu českých obyvatel o výsledky vědeckého bádání, o hodnocení přínosů vědy pro současnou společnost a o názorech na prezentaci české vědy směrem k veřejnosti.

 

Novoroční předsevzetí 2012

Milan Tuček Pondělí, 06 Únor 2012

V lednu 2012 byla do pravidelného výzkumu Naše společnost zařazena nově otázka na novoroční předsevzetí. Výsledná zjištění představují nejen tematizaci novoročních předsevzetí, ale i souvislosti určitých předsevzetí se sociodemografickými charakteristikami dotázaných.

 

Česká hospoda v roce 2011

Jiří Vinopal Pátek, 16 Prosinec 2011

V této tiskové zprávě jsou uvedeny základní výsledky otázek na image a návštěvnost české hospody a na hodnocení jejích změn v posledním desetiletí.

 

Oblíbené typy restauračních zařízení v roce 2011

Jiří Vinopal Čtvrtek, 15 Prosinec 2011

V této tiskové zprávě jsou uvedeny základní výsledky otázek na preferenci typů restauračních zařízení, frekvenci a důvody jejich návštěv a pro ně typický nápoj.

 

Obliba a konzumace piva v České republice v roce 2011

Jiří Vinopal Středa, 14 Prosinec 2011

Tato tisková zpráva přináší základní výsledky o úrovni, množství a frekvenci konzumace piva v České republice a také o postavení nalkoholického piva.

 

K některým aspektům výběru piva českými konzumenty v roce 2011

Jiří Vinopal Středa, 14 Prosinec 2011

V této tiskové zprávě jsou uvedeny základní výsledky otázek na preferenci konkrétní značky piva, na roli aspektů jako je cena nebo chuť při výběru a na zájem o některé vybrané charakteristiky kupovaného piva.

 

Strana 6 z 15

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner