Pondělí, 24 04 2017

Poslední aktualizace:24.04 16:46

Politické - Ostatní

Politická orientace českých občanů – září 2013

Milan Tuček Pondělí, 14 Říjen 2013

Součástí zářijového šetření CVVM bylo několik otázek zaměřených na obecnou politickou orientaci občanů. Výzkum zjišťoval, ke kterým ideologickým proudům se občané cítí být blízko, a dále zkoumal jejich názory na některé základní otázky, v nichž se jednotlivé názorové proudy tradičně rozcházejí.

 

Důvěra některým institucím veřejného života - září 2013

Naděžda Čadová Pátek, 04 Říjen 2013

V září byla součástí šetření veřejného mínění CVVM otázka zjišťující důvěru občanů ve vybrané společenské instituce.

 

Naléhavost zabývání se oblastmi veřejného života – březen 2013

Milan Tuček Úterý, 30 Duben 2013

V březnu letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění do svého pravidelného výzkumu otázku, v níž obyvatelé České republiky hodnotili, jak moc je naléhavé zabývat se vybranými oblastmi veřejného života.

 

Názor na rozšířenost a míru korupce u veřejných činitelů a institucí – březen 2013

Martin Ďurďovič Čtvrtek, 25 Duben 2013

Do březnového šetření CVVM byly zařazeny otázky týkající se tématu korupce. Zjišťován byl názor občanů na rozšířenost braní úplatků mezi veřejnými činiteli a názor na míru korupce v různých institucích a oblastech veřejného života.

 

Důvěra některým institucím veřejného života – březen 2013

Jan Červenka Středa, 27 Březen 2013

V březnu byla součástí šetření veřejného mínění CVVM otázka zjišťující důvěru občanů ve vybrané společenské instituce.

 

Rozdělení Československa: 20 let od vzniku samostatné ČR a SR

Paulína Tabery Úterý, 04 Prosinec 2012

Začátkem příštího roku uplyne 20 let od rozdělení Československa na dvě samostatné republiky. Při příležitosti tohoto výročí provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., a Inštitút pre verejné otázky Bratislava ve spolupráci s agenturou Focus výzkumy mapující názory české a slovenské veřejnosti ohledně rozdělení i vzniku samostatných států.

 

Názory obyvatel na rozdělení Československa

Paulína Tabery Úterý, 04 Prosinec 2012

Začátkem příštího roku uplyne 20 let od rozdělení Československa na dvě samostatné republiky. Při příležitosti tohoto výročí mapovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., ve svém pravidelném výzkumu v listopadu 2012 názory veřejnosti ohledně rozdělení Československa. Tato tisková zpráva obsahuje časové srovnání tří pravidelně pokládaných otázek týkajících se této problematiky.

 

Dvacet let poté: Jak česká veřejnost vnímá rozdělení ČSFR?

Jan Červenka Úterý, 04 Prosinec 2012

V rámci výzkumu, který Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i, uskutečnilo počátkem listopadu, byla respondentům předložena řada otázek, které se vztahují k rozdělení bývalé česko-slovenské federace a k zániku Československa, od něhož zanedlouho uplyne dvacet let. V šetření byly respondentům kromě jiného položeny otázky, co bylo podle nich příčinou rozdělení Československa, zda by se o příčinách této události mělo i nadále diskutovat, zda se rozdělení Československa má nebo nemá připomínat jako významná událost českých dějin, zda podle nich bylo či nebylo rozdělení Československa nutné, s jakými pocity mají osobně spojen zánik Československa a vznik samostatné České republiky a jak se osobně dívají na Slováky jako národ z hlediska blízkosti či naopak vzdálenosti v porovnání s jinými evropskými národy.

 

Vztah Čechů k životu na Slovensku

Martin Ďurďovič Úterý, 04 Prosinec 2012

CVVM do svého listopadového šetření zařadilo otázky týkající se dvacetiletého výročí rozdělení Československa a vzniku samostatného českého státu. Ptali jsme se také na dnešní vztah Čechů k životu na Slovensku. Zjišťovali jsme jednak zájem Čechů o různé oblasti života na Slovensku, jednak jejich názor na množství informací, jež jsou v České republice o životě na Slovensku k dispozici. Ve srovnání s jinými oblastmi Čechy nejvíce zajímá život běžných lidí na Slovensku, informací o něm ale nemají dostatek.

 

Politická orientace českých občanů a názory na členství v politických stranách – září 2012

Jan Červenka Pátek, 26 Říjen 2012

Součástí zářijového šetření CVVM bylo několik otázek zaměřených na obecnou politickou orientaci občanů a na jejich názory na to, proč lidé vstupují do politických stran.

 

Strana 3 z 10

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner