Pátek, 28 04 2017

Poslední aktualizace:28.04 16:27

Důvěra k některým institucím v naší společnosti a k lidem kolem nás

Důvěryhodnost různých společenských institucí pro naši veřejnost sledujeme již dlouhodobě. Poslední šetření na dané téma provedlo CVVM v březnu.

Největší důvěru lidé vkládají do osob, které znají (88 % respondentů důvěřuje většině z nich), a v prezidenta (75 %). Jako důvěryhodná se jim zpravidla jeví armáda (61 %) a naše sdělovací prostředky, jmenovitě televize (64 %) a noviny (59 %). Více než polovina respondentů míní, že lze věřit většině lidí v naší zemi (57 %); asi třetina je ale přesvědčena o opaku. Bezmála polovina respondentů má důvěru k policii (47 %), nevěří jí 51 %.

Kolem dvou pětin respondentů deklarovalo důvěru soudům, odborům a soukromým podnikům. Předseda vlády a církve požívají důvěry asi třetiny dotázaných. Jako nejméně důvěryhodné jsou reflektovány politické strany a členové parlamentu (důvěru v obou případech vyjádřila zhruba čtvrtina respondentů). Podíl respondentů, kteří příslušnému subjektu nedůvěřují, je nejvyšší právě v případě politických stran (71 %) a členů parlamentu (73 %). Podíl nedůvěry převažoval také u policie, soudů, církví, soukromých podniků a u předsedy vlády (42 % - 58 %).

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner