Čtvrtek, 27 04 2017

Poslední aktualizace:26.04 14:40

Tiskové zprávy - Ekonomické

Názory občanů na přijatelnost půjček - březen 2017

Veronika Pešková, Naděžda Čadová Pátek, 21 Duben 2017

V rámci březnového šetření Naše společnost zařadilo CVVM i sadu otázek týkajících se půjčování si peněz a splácení dluhů. Respondenti byli konkrétně dotazováni na jejich názor na zadlužování běžných lidí v různých oblastech a následně na subjektivní vnímané potíže se splácením půjček u těch, kteří nějaké peníze dluží. Uvedená témata byla naposledy zkoumána v lednovém výzkumu v minulém roce.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – březen 2017

Jan Červenka Čtvrtek, 13 Duben 2017

V březnovém šetření CVVM SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem dotázaným dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v ČR a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Hodnocení ekonomické situace a materiálních životních podmínek v středoevropském srovnání – leden 2017

Jan Červenka Čtvrtek, 30 Březen 2017

V lednu 2017 CVVM zjišťovalo, jak občané hodnotí materiální životní podmínky svých domácností a ekonomickou situaci v zemi. Pod zastřešením CEORG byl výzkum na toto téma v průběhu ledna 2017 realizován též v Polsku a v Maďarsku a koncem listopadu 2016 rovněž na Slovensku.

 

Názory občanů na vybraná opatření v rodinné politice - únor 2017

Jarmila Pilecká Pondělí, 13 Březen 2017

V rámci únorového šetření Naše společnost zařadilo CVVM i sadu otázek týkající se sociální politiky rodin. Respondenti hodnotili celkový postup vlády v případě sociální situace rodin s dětmi a dále se vyjadřovali ke konkrétním opatřením spojenými se sociální politikou rodin.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – únor 2017

Jan Červenka Pátek, 10 Březen 2017

V únorovém šetření CVVM SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem dotázaným dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v ČR a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Občané o inflaci a reálných příjmech – leden 2017

Jan Červenka Čtvrtek, 02 Březen 2017

Lednový výzkum CVVM se zabýval problematikou pohybu cenové hladiny, respektive míry inflace. Nejprve jsme všem dotázaným položili otázku týkající se vývoje reálných příjmů jejich domácnosti v uplynulém roce.

 

Hospodářská úroveň ČR v kontextu jiných zemí – leden 2017

Milan Tuček Pátek, 10 Únor 2017

Od roku 1997 v našich šetřeních opakovaně sledujeme, jak veřejnost vnímá hospodářskou úroveň České republiky, a to prostřednictvím otázky, která zároveň umožňuje toto hodnocení zasadit do kontextu vnímání hospodářské úrovně dalších devíti vybraných evropských států, mezi kterými jsou zastoupeny jak tradiční rozvinuté tržní ekonomiky, tak země, které podobně jako ČR procházely od přelomu 80. a 90. let minulého století ekonomickou transformací.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – prosinec 2016

Jan Červenka Pátek, 13 Leden 2017

V prosincovém šetření CVVM SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem dotázaným dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v ČR a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Daně z pohledu veřejného mínění – listopad 2016

Jan Červenka Pondělí, 09 Leden 2017

Listopadové šetření CVVM se v krátkosti dotklo progresivního zdaňování příjmů a složitosti daňového systému. Konkrétně zjišťovalo, co veřejnost soudí o výši daní, pokud jde o lidi s vysokými, s průměrnými a s nízkými příjmy.

 

Názory občanů na úroveň sociálního zabezpečení v ČR a alokaci veřejných prostředků – listopad 2016

Milan Tuček Pátek, 06 Leden 2017

V listopadu 2016 zařadilo CVVM do svého pravidelného šetření jako každý rok blok otázek týkajících se sociální politiky.

 

Strana 1 z 34

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner