Čtvrtek, 30 03 2017

Poslední aktualizace:28.03 11:06

Tiskové zprávy - Ekonomické

Daně z pohledu veřejného mínění – listopad 2014

Jan Červenka Pátek, 12 Prosinec 2014

Listopadové šetření CVVM se v krátkosti dotklo progresivního zdaňování příjmů a složitosti daňového systému. Konkrétně zjišťovalo, co veřejnost soudí o výši daní, pokud jde o lidi s vysokými, s průměrnými a s nízkými příjmy.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – listopad 2014

Jan Červenka Pátek, 28 Listopad 2014

V rámci svého listopadového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem respondentům dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v České republice a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Občané o ekonomické situaci svých domácností – říjen 2014

Jan Červenka Čtvrtek, 13 Listopad 2014

V rámci svého říjnového šetření CVVM zkoumalo, jak lidé vnímají současnou sociálně-ekonomickou situaci svých domácností. Dotázaní se vyjadřovali k tomu, zda je pro ně obtížné vyjít s příjmy a zda svoji domácnost považují za bohatou či naopak chudou. Dále se pak šetření podrobněji věnovalo tomu, na které potřeby mají domácnosti ve svém rozpočtu dostatek peněz a na které nikoli.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – říjen 2014

Jan Červenka Úterý, 04 Listopad 2014

V rámci svého říjnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem respondentům dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v České republice a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Hodnocení některých sociálních podmínek – říjen 2014

Milan Tuček Pondělí, 03 Listopad 2014

Součástí říjnového šetření CVVM byla otázka zjišťující hodnocení možností, které nabízí naše společnost občanům v oblasti bydlení, finančního zabezpečení, zdravotní péče, vzdělávání a uplatnění na trhu práce.

 

Hodnocení ekonomické situace a materiálních životních podmínek v středoevropském srovnání – léto 2014

Jan Červenka Pátek, 31 Říjen 2014

V červnu 2014 CVVM zjišťovalo, jak občané hodnotí materiální životní podmínky svých domácností a ekonomickou situaci v zemi. Pod zastřešením CEORG byl výzkum na toto téma v letních měsících realizován též v Polsku, v Maďarsku a na Slovensku.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – září 2014

Jan Červenka Úterý, 30 Září 2014

V rámci svého zářijového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem respondentům dvě otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v České republice a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Spokojenost se zaměstnáním a změna zaměstnání – červen 2014

Naděžda Čadová Pondělí, 28 Červenec 2014

Červnové šetření CVVM se více zaměřilo na téma zaměstnanosti a nezaměstnanosti. Všem pracujícím jsme pokládali otázky týkající se spokojenosti se zaměstnáním, vnímání atmosféry na pracovišti a subjektivního hodnocení přiměřenosti výše příjmu. Dále bylo zjišťováno, jaký podíl pracujících momentálně uvažuje o změně zaměstnání a za jak pravděpodobnou je pokládána možnost ztráty práce.

 

Česká veřejnost o nezaměstnanosti – červen 2014

Naděžda Čadová Úterý, 22 Červenec 2014

V červnovém šetření se CVVM zabývalo problematikou nezaměstnanosti. Součástí šetření byl i blok otázek mapující názory občanů na současnou úroveň nezaměstnanosti v naší zemi, na její další vývoj, na důvod nezaměstnanosti a na obtížnost nalezení nové práce v místě bydliště.

 

Občané o hospodářské situaci ČR a o životní úrovni svých domácností – červen 2014

Jan Červenka Čtvrtek, 10 Červenec 2014

V rámci svého červnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., položilo všem respondentům tři otázky týkající se hodnocení současné ekonomické situace v České republice, výhledu jejího vývoje v nejbližší budoucnosti a hodnocení životní úrovně jejich domácností.

 

Strana 7 z 34

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Odběr novinek

 Odebíráte následující zaškrtnuté položky:
1Tiskové zprávy - Politické
2Tiskové zprávy - Ekonomické
3Tiskové zprávy - Ostatní
4Tiskové zprávy - Časové řady


Odkazy

y_logo-sou_seda_podklad

y_logo_csda_seda_podklad

y_logo_avcr_seda_podklad

Vyhledávání

Přihlášení

HLEDÁME TAZATELE

banner