DomovTiskové zprávyOstatníZdraví, volný časNový typ koronaviru – zájem, zkušenosti a změny chování české veřejnosti - Naše společnost - speciál - květen 2020

Nový typ koronaviru – zájem, zkušenosti a změny chování české veřejnosti - Naše společnost - speciál - květen 2020

Centrum pro výzkum veřejného mínění se ve svém speciálním výzkumu zaměřilo na koronavirovou krizi a zkušenosti občanů s ní. Speciální výzkum byl proveden v rámci projektu Naše společnost, za otázky a design šetření zodpovídá CVVM, data sbírala společnost Median.

Více než čtyři pětiny (85 %) českých občanů starších 18 let se v květnu rozhodně či spíše zajímaly o vývoj situace ohledně šíření nového typu koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19. Desetina (10 %) respondentů uvedla, že měla na základě příznaků podezření, že má onemocnění COVID-19. Naprostá většina české veřejnosti dosahující úrovně 83 % nezná osobně nikoho, kdo by měl testem potvrzené onemocnění COVID-19. Zakrývání nosu a úst na veřejnosti dělalo 94 % české veřejnosti, drtivá většina českých občanů (91 %) se také zaměřila na zvýšení hygieny. Šití vlastních roušek se věnovaly dvě pětiny českých občanů (40 %) starších 18 let. Asi šest z deseti (59 %) českých občanů sledovalo v květnu dění kolem koronaviru v televizi, rozhlase či tištěných novinách nebo časopisech alespoň jednou denně.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: