DomovTiskové zprávyPolitickéDemokracie, občanská společnostAngažovanost Čechů ve veřejném životě

Angažovanost Čechů ve veřejném životě

Součástí únorového dotazníku CVVM byly též otázky, které zjišťovaly zájem českých občanů o politické dění doma i ve světě, jejich angažovanost v politickém a občanském životě, postoje k občanským aktivitám vedoucím k legislativním změnám a názory na možnosti, které mají lidé k ovlivnění veřejného dění.

Například zájem o politické dění obecně rozdělil českou veřejnost na dvě poloviny – 50 % respondentů našim tazatelům sdělilo, že se o politiku zajímá (při součtu odpovědí „rozhodně se zajímá“ a „spíše se zajímá“), druhá polovina naopak zájem o politické dění obecně dle svého tvrzení nemá (součet odpovědí „spíše se nezajímá“ a „rozhodně se nezajímá“).

Politické dění v naší zemi pak zajímá 66 % občanů, 34 % o něj zájem nejeví. Opačně je v české veřejnosti rozvrstven zájem o politické dění v Evropské unii: zájem o něj nemají více než dvě třetiny lidí (66 %), třetinu (33 %) politika v EU zajímá. A konečně více než polovina oslovených (56 %) nemá zájem o politické dění ve světě, které naopak zajímá přes dvě pětiny (44 %) Čechů.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: