DomovTiskové zprávyPolitickéHodnocení politické situaceSpokojenost občanů se současným stavem některých oblastí života společnosti

Spokojenost občanů se současným stavem některých oblastí života společnosti

Nejhůře ze všech zkoumaných oblastí občané hodnotí současný stav korupce a bezpečnosti. Nespokojenost zde vyjádřila výrazná nadpoloviční většina dotázaných, v případě korupce to byly dokonce dvě třetiny z nich. Vedle toho nespokojenost poměrně výrazně převažuje i pokud jde o oblast soudnictví a o stav právního prostředí. Spíše kriticky než pozitivně lidé hodnotí i stav vlastních možností podílet se na rozhodování o veřejných záležitostech a fungování úřadů, i když u těchto oblastí nespokojenost nepřevažuje nad souhrnným podílem těch, kdo jsou spokojeni převážně nebo alespoň napůl.

Nespokojenost nad spokojeností mírně převažuje i v případě hodnocení současného stavu zdravotnictví, v hodnocení stavu školství jsou podíly spokojených a nespokojených v rovnováze. Nejlépe z pohledu dotázaných vychází současný stav životního prostředí, se kterým nespokojenost dala najevo necelá pětina, zatímco třetina vyjádřila uspokojení.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: