DomovTiskové zprávyOstatníMédiaObčané o médiích a politice

Občané o médiích a politice

V říjnovém šetření jsme se respondentů mimo jiné ptali na to, zda mají podle jejich názoru média vliv na rozhodování politiků. Více než polovina oslovených odpověděla kladně (20 % odpovědí „rozhodně ano“, 33 % odpovědí „spíše ano“). Čtvrtina lidí soudí, že média takový vliv „spíše nemají“, desetina respondentů se domnívá, že ho „rozhodně nemají“

Největší vliv na rozhodování politiků mají podle názoru Čechů televizní stanice – České televizi ho přisoudilo 80 %, Nově 73 % a Primě 59 % oslovených, při součtu odpovědí „velmi silný“ a „silný“.

Za televizí následuje tzv. seriózní tisk: Mladá fronta Dnes má na rozhodování politiků vliv podle 68 %, Lidové noviny podle 47 %, Hospodářské noviny podle 53 % a Právo podle 48 % dotázaných. Polovina oslovených soudí, že rozhodování politiků ovlivňuje ČRo1-Radiožurnál. Vliv komerčních rozhlasových stanic vnímá veřejnost jako spíše slabý: alespoň to uvedla třetina respondentů oproti čtvrtině těch, kteří naopak vliv vybraných komerčních rádií hodnotí jako silný.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: