DomovTiskové zprávyOstatníVztahy a životní postojePostoje veřejnosti ke kontroverzním tématům partnerského soužití

Postoje veřejnosti ke kontroverzním tématům partnerského soužití

Předmanželské sexuální aktivity jsou českou veřejností hodnoceny velice tolerantně, téměř 50 % respondentů se domnívá, že takové vztahy jsou většinou dobré a dalších 33 % je považuje za vždy dobré. Proti „sexu před svatbou“ se vyslovilo dohromady (většinou a vždy špatné) přibližně 11 % dotázaných.

Naopak postoj k nevěre v manželství zdaleka tak tolerantní není, za vždy špatnou ji označilo 34 % a za většinou špatnou 48 % respondentů.

K položkám „většinou dobré“ a „vždy dobré“ se přiklonilo 10 a 1,5 % dotázaných osob.

S formulací názoru v otázkách předmanželských a mimomanželských sexuálních vztahů neměli dotázaní obtíže. Odpověď „neví“ byla zaznamenána v 5,4 a 5,9 % případů.

Oproti tomu k otázce sexuálního vztahu partnerů stejného pohlaví se nedokázala vyjádřit čtvrtina dotázaných (25,6 %). Téměř 30 % oslovených občanů odsuzuje homosexuální vzah jako vždy špatný a 22 % jako většinou špatný. Pro 23,2 % dotázaných je takový vztah přijatelný buď většinou (19,7 %) nebo úplně (3,5 %).

Zákon o registrovaném partnerství pociťuje jako velmi potřebný 6,5 %, jako velmi nepotřebný 22,8 % respondentů. Proporce odpovědí „poměrně potřebný“ a „poměrně nepotřebný“ je vyrovnaná (28,3 a 28,5 %). Podíl nerozhodnutých nebo o problém se nezajímajích činí 13,8 %.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: