Důvěra ústavním institucím

Prezidentovi důvěřuje 58 % občanů, nedůvěřuje 39%. Důvěra prezidentovi je nejméně od poloviny roku 1999 poměrně stabilní a pravidelně se pohybuje nad hranicí 50%.

Vládě Vladimíra Špidly vyslovilo důvěru 49 % dotázaných, nedůvěřovalo 47 %. Počtvrté zjišťovaná důvěra v koaliční kabinet potvrzuje předchozí šetření a je nadále o poznání vyšší, než důvěra vyslovená odcházející Zemanově vládě v červenci (43%).

Poslanecké sněmovně vyslovilo důvěru 34 % respondentů (o 7 %ních bodů více, než u odcházející PS v červenci), nedůvěru 61 %. Důvěra Poslanecké sněmovně po celé její minulé funkční období oscilovala mezi 20 až 30% důvěřujících.

Senátu důvěřuje 23 % dotázaných, nedůvěra dosahuje 70 %. Stávající důvěra v Senát se v zásadě shoduje s jeho dlouhodobým hodnocením v letech 2001 a 2002.

Krajským zastupitelstvům důvěřuje 37%, nedůvěřuje 34 % dotázaných. Důvěra obyvatelstva ke krajským zastupitelstvům oproti listopadu poklesla o 5 %ních bodů. Hodnocení krajských zastupitelstev však nadále ovlivňuje poměrně vysoký podíl odpovědí „neví“ (29 %).

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: