Popularita politiků

Na čele žebříčku popularity je přes 4 procentní pokles nadále Stanislav Gross (62 % důvěřujících). Za ním se umístili prezident Václav Klaus a bývalý prezident Václav Havel (oba 55 %), 50% důvěře se těší ještě Petra Buzková.

V porovnání s výsledky z dubna 2003 výrazně narostl počet důvěřujících v případě ministrů Ambrozka a Mlynáře. Významnější pokles důvěry byl naopak zaznamenán u ministra Škromacha, premiéra Špidly, předsedy ODS Topolánka, předsedy Senátu Pitharta, prezidenta Klause a ministra Dostála.

Při porovnání počáteční a současné důvěry k ministrům Špidlovy vlády je zřejmé že, výrazně klesla důvěryhodnost premiéra i ministrů, u nichž došlo během doby k jejich výměně. Zjevný pokles nastal i u ministrů vnitra, zdravotnictví a kultury. Na druhé straně důvěra výrazně narostla na pozicích ministra životního prostředí a financí, viditelně důvěryhodněji nyní lidé vnímají také ministry dopravy, zemědělství, ministerstva pro místní rozvoj, pro informační technologie i místopředsedu pro vědu a výzkum. Stabilní důvěru vykazuje ministryně školství a ministr zahraničí.

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: