DomovTiskové zprávyPolitickéInstituce a politiciDůvěra k stranickým představitelům

Důvěra k stranickým představitelům

CVVM Sociologického ústavu AV ČR zjišťovalo v březnovém šetření, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména sedmadvaceti představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně.

Mezi stranickými představiteli získal největší důvěru oslovených občanů 1. místopředseda ČSSD a ministr financí Bohuslav Sobotka (38 % důvěřujících).

Na druhém místě žebříčku popularity se umístili předseda ODS Mirek Topolánek a primátor hl. m. Prahy Pavel Bém (shodně 35 %). Následují ministr zahraničí Cyril Svoboda (34 %), místopředseda Poslanecké sněmovny a ODS Ivan Langer (32 %), předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (30 %) a ministr obrany Kűhnl (27 %). Důvěru čtvrtiny dotázaných získali 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal, 1. místopředseda ODS Petr Nečas a místopředsedkyně PS a ODS Miroslava Němcová.

V porovnání s výsledky z předcházejícího měření (viz tabulku 1) poklesl výrazněji počet důvěřujících v případě předsedy ČSSD a premiéra Stanislava Grosse (-19 %ních bodů) a Miroslava Kalouska (-10 %). Naopak výraznější nárůst důvěry byl zaznamenán u B. Sobotky (+ 11 %), K. Kűhnla a L. Zaorálka (shodně +7 %).

asovky
Panel 3

opvv fin

stante se tazatelem

Chcete se stát aktivními členy CVVM?

Přihlaste se do naší tazatelské sítě a podílejte se na výzkumech, které zná celá země.

loga 06

Sociální sítě

logo twit2logo insta2

fb logo soutwit logo sou

Odběr novinek

Odebíráte následující zaškrtnuté položky: